wciąż w drodze

podróże

niedziela, 27 grudnia 2009

Kilka impresji zdjęciowych z mojego niedawnego pobytu w Kenii:

sobota, 12 grudnia 2009

I znów pora ruszać w drogę... Pora poznać kolejny zakątek świata. Po powrocie podzielę się wrażeniami i zdjęciami.

Posyłam wszystkim pozdrowienia i do zobaczenia za kilka dni!:)))

12:41, goldenbrown , podróże
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 19 października 2009

Sycylia.
Piękna o każdej porze roku.
Urzekająca, malownicza, zmysłowa...

Wschód słonca

Mała tancerka

Park miejski w Taorminie

Kolory Etny

Etna nocą

 

 

Tagi: Etna Sycylia
00:17, goldenbrown , podróże
Link Komentarze (10) »
piątek, 11 września 2009


Dokładnie rok temu, 11 września 2008 byłam w miejscu określonym jako Ground Zero - pamiątką i przestrogą przez światowym terroryzmem. Dotarłam tam wczesnym popołudniem, między jedną, a drugą wizytą obu ówczesnych kandydatów na prezydenta USA. Nie mogłam tam wtedy nie być. Nigdy bym sobie nie darowała, że będąc tak blisko nie pojechałam do miejsca, gdzie powstaje pomnik ofiar terroryzmu.
2 lata temu oglądałam to miejsce przez ... dziurę w ogrodzeniu, gdyż całość terenu jest dość starannie ukryta przed gapiami. Jednak gdzieniegdzie trafiały się nawet spore otwory, stąd można było zrobić kilka fotek. Są we wcześniejszym wpisie z grudnia 2007.

Mój Przyjaciel w drodze do pracy zawiózł mnie na dworzec kolejowy, skąd już sama pojechałam pociągiem do NYC, na Penn Station, a dalej pieszo w stronę dolnego Manhattanu. Pogoda sprzyjała spacerowi, zresztą, tylko tak najlepiej poznaje się nowe miejsca - pochłaniając wszelkimi zmysłami - dotykiem, wzrokiem, węchem...
W pobliżu Ground Zero było mnóstwo ludzi, zapewne nie tylko Nowojorczyków, ale i turystów, jak ja, wszędzie też widoczne były mundury policyjne (z jednym policjantem mam też zdjęcie:) ) Na ogrodzeniu kwiaty, fotografie, słowa żalu, flagi amerykańskie.. Ludzie tym bardziej skupieni i milczący, im bliżej znajdowali się miejsca po WTC. W zamyśleniu nad tym, co się stało w 2001 roku, dlaczego do tego doszło, dlaczego właśnie tam? i czy kiedyś odkryjemy prawdę?... Liczne spekulacje nad prawdziwymi przyczynami ataku, często nieprawdopodobne historie podawane jako prawdziwe, teoria spiskowa pokazana w filmach i artykułach - to istny melanż fikcji i faktów. Trzeba jeszcze długich lat, by można było ujrzeć prawdziwy obraz bez zniekształcenia. Pewnie nie stanie się to za naszego pokolenia.

Poniżej kilka migawek zdjęciowych z Ground Zero.

Chętnych, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda dziś Ground Zero, a jak będzie wyglądać po zakończeniu budowy pomnika, odsyłam tu.

środa, 03 czerwca 2009


Kilka dni temu dostałam bardzo miły mailowy podarunek. Niespodzianka z książką w załączniku - "Cień wiatru" C.R. Zafona. Ucieszyłam się bardzo, bo lubię takie nieoczekiwane prezenty:)
Chętnie wróciłam do tej książki, bo obudziła moje wspomnienia z pobytu w Barcelonie w 2005 roku...
Barcelona i Cień wiatru to magiczna mieszanka:)  dziękuję...:)


Gaudi - Sagrada FamiliaGaudi - Park GuellPark Guell

urokliwa brama

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9